Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)
Portræt af Etatsråd Niels Andersen (1835–1922). Sign. Otto Bache 1905. Olie på lærred. 69×54.
Otto Bache malede nærværende maleri i anledning af etatsrådens 70 års fødselsdag.
Behov for overfladerensning. Mindre misfarvninger, krakeleringer samt afskalninger. Et mindre hul lærredet i nederste højre hjørne.
Malerier, 1. november 2006