2439/​1503

Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)

Parti fra Slotsholmskanalen med udsigt mod Højbro Plads. Sign. monogram 43?. Olie på lærred. 87×127.

Dette emne handles i fuldmoms

En mindre flænge ca. 2,5 cm. Trænger til let rensning. Enkelte retoucheringer langs kanterne og en enkelt større i midten.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

15 bud

1013550 13.000 DKK
1164596 12.500 DKK
1013550 12.000 DKK
1141801 11.500 DKK
1040858 11.000 DKK
1141801 10.500 DKK
1040858 10.000 DKK
1013550 9.500 DKK
1141801 9.000 DKK
1135992 8.500 DKK
816255 8.000 DKK
803137 7.500 DKK
816255 7.000 DKK
803137 6.500 DKK
816255 6.000 DKK