2440/801
Dansk design
Lysekrone af messing, seks arme med skærme af opalglas. 1930–40'erne. H. 62. Diam. 89.
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud