Aage Gitz-Johansen (f. Odense 1897, d. Christiansø 1977)
“Fugle ved havet”. Sign. monogram samt dateret 20.8.65. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 38×51. Uindrammet.
Proveniens: Nedarvet i kunstnerens familie.
Original stand.
889885 (Autobud) | ||
809470 | ||
889885 |