2445/776
Lars Kjerstadius
“Flagermusstolen / La Mariposa”. Hvilestol med stel af sortlakeret metal. Sæde samt ryg betrukket med brunt skind. Formgivet 1938. Udført og mærket hos Cuero, Sverige.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Vurdering
971513 | ||
937419 | ||
841959 |