2115/​24

Fransk prydvase af hvidbroget marmor, montering af forgyldt bronze. Louis XVI form. Circa 1900. H. 61.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Beslag på top sidder løst.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag