1249/41
Michael Therkildsen (f. Horsens 1850, d. København 1925)
Sti ved kysten med udsigt til havet. Sign. M. Th. Olie på lærred. 30×43.
Behov for let overfladerensning. Enkelt retouchering.
Ældre malerier og antikviteter, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag
22 bud