2447/5
Svensk stenbord med plade af Ölandssten, underdel af sortmalet træ, front med skuffe. 19. årh.s midte. H. 78. L. 86. B. 63.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Vurdering
Hammerslag