Mogens Balle, m.fl. (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Edgar Funch, m.fl. (f. Olsker, Bornholm 1915, d. Skagen 1995)
Wilhelm Freddie, m.fl. (f. København 1909, d. sst. 1995)
Sven Dalsgaard, m.fl. (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Spiralen 1954–1955”. Katalog med syv litografier i farver samt litografisk omslag. Delvist sign. samt sign. i trykket. Trykt hos Permild & Rosengreen.
Litteratur (Mogens Balle): Henning Smidth nr. 1954–001.
Nogle folder. Let gulnet.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024