Foto endnu ikke klar
891/​371

Et sæt på 16 dækketallerkener af sølv, fliget fane med snoet bånddekoration, bær og bladværk. Mindre variation i design. Ti tallerkener stemplet A. Michelsen, seks uden mestermærke. København 1910–1915. Vægt 9403 g. Diam. ca. 26,5 cm. (16)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: varia@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK