2148/1010
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
To pendler af syreskåret messing. H. 28/30. Diam. 18/36. Udført hos Holm Sørensen & Pedersen. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skævheder. Plastik baldakin med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag