2148/​1010

Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)

To pendler af syreskåret messing. H. 28/30. Diam. 18/36. Udført hos Holm Sørensen & Pedersen. (2)

Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skævheder. Plastik baldakin med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK