2431/​105

Sæt på 10 ovale ostindiske våbenfade af porcelæn, i spejlet det britiske ostindiske kompagnis våbenskjold med båndinskription: “Auspicio. Regis. Et. Senatus. Angliae”. Qing 18/19. årh. 23,5×30,5 cm. (10)

Dekoration fremstår med slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag