1635/1519
Miniature barok kiste af grønmalet træ, beslag af rødmalet jern. Danmark, 18. årh. H. 17 cm. B. 29 cm. D. 15 cm.
Proveniens: Oreby Slot
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner. Nøgle medfølger.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
21 bud