2034/​861

Dansk snedkermester

Et par armstole med stel af cubamahogni. Sider, sæde samt ryg betrukket med grøn uld. (2)

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker, især på armlæn. Ben med nogle afslag. Betræk med slitage, defekter samt reparationer.

Moderne kunst og design, 18. august 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag