2034/861
Dansk snedkermester
Et par armstole med stel af cubamahogni. Sider, sæde samt ryg betrukket med grøn uld. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker, især på armlæn. Ben med nogle afslag. Betræk med slitage, defekter samt reparationer.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag