1722/​554

Anne-Mette Jensen (f. 1969, Møbeldesigner)

Morten Ernst (f. 1964, Møbeldesigner)

Polstret bænk betrukket med rødt skind, krydsstel af forkromet stål. Model Ej 144. Udført og mærket hos Erik Jørgensen. H. 45. L. 110. B. 110.

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag