2438/​964

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“PP 209”. Armstol med stel af ask og eg, sæde med papirgarn. Tegnet 1972. Udført og mærket hos PP Møbler, 2004.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1116916 1.100 DKK
922832 1.050 DKK
1116916 1.000 DKK