2412/161
Russisk ikon med fremstilling af “Græd Ikke Over Mig, Mor”. Tempera på træpanel. 18.-19. årh. 28×23.
Retoucheringer/restaureret, enkelte afslag samt flere krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag