2423/​190

To kinesiske tekander af porcelæn, cylindriske, med forgyldt dekoration, sign. Da Sheng. Lågknop modelleret som en frugt, hanke af metal. Guangxu 1875–1908. H. ca. 12 cm. (2)

Den ene kande maed lille afslag på tud.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag