Frants Diderik Böe (f. Bergen 1820, d. 1891)
Kystparti med fugle i lav sol. Sign. F. Böe, Bergen 1857. Olie på papir monteret på malepap. 25×21.
Enkelte minimale afskalninger samt enkelte minimale retoucheringer.
811515 | ||
800028 | ||
153869 |