2109/142
Hans Nicolaj Hansen (f. København 1853, d. sst. 1923)
Parti fra Sct. Jørgens Kirke i Visby. Sign. HNH, Wisby, Spt. 94. Olie på lærred. 36×48,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag