2132/325
Kandisskål af æblegrønt glas med hank og montering af forsølvet metal. Montering utydeligt stemplet. Ca. 1900. H. 7,8. Diam. 11,5.
Urenhed i glasset på ydesiden. Overfladeridser. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag