2149/717
Arno Malinowski (f. København 1899, d. 1976)
Vægrelief af gråsort skifer udskåret med skarabæ. Sign. monogram. H. 28. B. 20. D. 4.
Nogle ridser og mærker. Mindre afslag på venstre nedre hjørne. Revne på venstre side samt undertil.
Moderne kunst og design, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag