2039/257
Fire dele sølv bestående af to franske taste-vin samt to tyske Hanau glasbakker. 18.-20. årh. Vægt 245 gr. Diam. 7–9 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag