2039/​257

Fire dele sølv bestående af to franske taste-vin samt to tyske Hanau glasbakker. 18.-20. årh. Vægt 245 gr. Diam. 7–9 cm. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.