2445/790
Dansk møbeldesign
Skrivebord / sminkebord af valnøddetræ og ask, plade med kehlet kant, opklappeligt spejlfelt, front med fire skuffer. 1940–50'erne. H. 76. B. 135. D. 67.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering