2014/316
Standur i kasse af mahogni, urskive af messing med timekrans af tin. Sign. P. Petersen. 19. årh.s slutning. H. 212.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder, pendul samt dørnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag