2436/​288

Fem hovedvandæg af sølv, bestående af leddelt fisk, mester Fritz Sophus Albertus, Ringsted 1877-ca. 1955; et hjerteformet, ej stemplet samt tre vaseformede, mestre Lorenz Christophersen Linde, borgerskab København 1786; Niels Thyssen Mikkelsen, Ballum 1762–1840 og Cort Legan Rasmussen, borgerskab København 1773. L. fisk 13 cm. H. 6,5–9 cm. (5)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?
Levering

Levering i USA fra 550 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.