2049/2050
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld ref WG11702–1. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato visning kaliber AS1716–17. Sølv “linen” skive med sølv indeks og sorte visere. Mercedes emblem klokken 12. Sort lænder rem med C-spænde af stål. Uret måler 36×30 mm. 1970'erne.
Bemærk venligst at der mangler et lille Mercedes emblem fra kassen.
Vægt ca. 44 g.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 3. december 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|