2445/148
En samling sydøstasiatisk miniaturekrukker, -olielamper, vaser m.m. af delvist glaseret lertøj. Bl.a. Thailand, Si Satchanalai ware. 16. årh. og senere. H. 1,5–13. (47)
Mange dele med afslag eller andre defekter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
20 bud
874124 (Autobud) | ||
990728 | ||
874124 (Autobud) | ||
859202 | ||
874124 (Autobud) | ||
990728 | ||
874124 (Autobud) | ||
990728 | ||
874124 | ||
1168269 (Autobud) | ||
874124 | ||
1168269 | ||
990728 | ||
896810 | ||
990728 | ||
896810 | ||
990728 | ||
896810 | ||
990728 | ||
840358 |