2446/​371

En samling hollandske fliser af fajance, dekoreret i mangan og blåt med arkitektur, religiøse scener og dyr i cirkelslag, tulipaner, rytter m.m. 17.-18. årh. (37)

Nogle fliser med reparationer. Mindre afslag. Krakeleringer.

Hidrører fra et rygerhjem.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?