2450/9052
“Motto Pouch” af grønligt monogram vernis læder med brune læderbesætninger, gyldne beslag, aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme og et lynlås rum med gråt læderfor. H. 18 x B. 17 x D. 5,5 cm. 2000.
Original æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Farveforskel under forreste lomme. Nogle ridser og mærker på læderfor indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Vurdering