2139/858
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Lille sofabord af teak. Udført og stemplet hos Getama. H. 37. L. 75. B. 37,5.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt