2045/398
Niels Wivel (f. Hillerød 1855, d. Hellerup 1914)
Parti fra Peter Lieps hus i Dyrehaven. Sign. NW 71. Olie på lærred. 34,5×52.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Trykmærke fra blændrammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud