2437/2068
Lommeur af 14 kt. guld. Kvarterrepetition og kronograf. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af 14 kt. guld. Ø 60 mm. Kæde af forgyldt metal medfølger. Uret (eksklusiv kæden) vejer ca. 103 g. 1900–10'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Bulet kasse. Glasset mangler.
Vurdering
900678 |