903/471
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Blå runddans”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Barbizon 1977. Olie på lærred. 104×125.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag