1632/​1627

To lokkeænder af udskåret og bemalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 12–14. L. 45–46. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage i form af afskalninger.

Varia, 11. august 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK