1632/1627
To lokkeænder af udskåret og bemalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 12–14. L. 45–46. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage i form af afskalninger.
Varia, 11. august 2016
Vurdering
Hammerslag