1541/1645
Herrelommeur af sølv med spindelgang, hvidemaljeret skive med arabertal og nøgleoptræk. Skive og værk signeret Larpent & Jürgensen, Kiöbenhaven. 19. årh. Diam. 6.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. To nøgler medfølger.
Varia, 8. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud