2035/222
Kiksespand af fajance, ovalt kanneleret korpus, dekoreret i blå glasur med forgyldt staffering, montering af messing med rester af forsølvning. “Ivory”. Rörstrand. H. incl. montering 14 cm L. ca. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020
Vurdering
Hammerslag