1908/21
Italiensk maler, 18. årh.
To pastorale landskaber; Merkur og Argus samt Daphne og Apollo. Usignerede. Olie på lærred. 53×68 og 56×68. (2).
Talrige krakeleringer. Afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud