2048/47
Bogskab af mahogni, overdel med to glasdøre bag hvilken justerbare hylder af fyrretræ, underdel med to skuffer of the døre. 19. årh.s midte. H. 216. B. 110. B. 42.
Der mangler en profilliste på nederste dør. Nøglemedfølger. Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud