1704/39
Georg Jackson (, circa 1830 - 1864)
Brogede køer ved et flodleje, i baggrunden bjerg og et slot. Sign. G. Jackson 1842. Olie på lærred. 36×46.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag