1950/​374

Fransk vitrineskab af messingindlagt mahogni. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 150. B. 75. D. 36.

Lille listedel mangler i venstre side (øverst). Messinglister delvist defekte. Desuden almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK