1950/374
Fransk vitrineskab af messingindlagt mahogni. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 150. B. 75. D. 36.
Lille listedel mangler i venstre side (øverst). Messinglister delvist defekte. Desuden almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag