2023/150
Armring, oval asiet, asiet i form af lotusblad, to mindre beholdere og to drueklaser af jade. 20. årh. Armring indvendig Diam. 7. Asietter L. 10 og 18. Drueklaser L. 17 og 20. (7)
Bladformet asiet med kanthak. Armring med revner. Beholdere fremstår ikke komplette. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag