2138/812
Dansk møbeldesign
Et par sideborde af palisander. Udført eller solgt hos Edmund Jørgensen, mærke herfra. 1960'erne. H. 35. L. 75. B. 48. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Det ene bord med vandskjold.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag