1822/1672
Eutrope Bouret (f. 1833, d. 1906)
“Au claire de la lune”. Sign. Bouret. Figur af patineret bronze i form af Pjerrot. H. 46.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag