1917/663
Emil Stejnar (f. Wien 1939)
“Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 52. Diam. 44.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt