2203/138
En samling sølv og sterlingsølv bestående af tre servietringe, rangle samt pudderdåse. Vægt ca. 148 g. 20. årh. L. 3,5–9. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Servietringe graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag