2203/​138

En samling sølv og sterlingsølv bestående af tre servietringe, rangle samt pudderdåse. Vægt ca. 148 g. 20. årh. L. 3,5–9. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Servietringe graveret.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK