1926/1613
Schatz Royal
Skibsur og barometer af messing montert på plade af træ. 20. årh. Diam. 14. H. 20. B. 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag