2142/79
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Den gamle Gedehyrde. Savoyen. Sign. J. Wilhjelm 20. Olie på lærred. 85×106.
Mindre krakeleringer og enkelte afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag