1713/144
Karl Kaufmann (f. Schlesien 1843, d. Wien 1902)
Skovparti med kvinde der samler brænde. Sign. Olie på lærred. 74×101.
Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
31 bud